پیچ سیاست مدیریت مدیریت استراتژی اخبار اجتماعی

پیچ: سیاست مدیریت مدیریت استراتژی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی علت نفروختن کالا از زبان مدیر اتاق اصناف

در شرایطی که بسیاری از عرضه کنندگان کالا مانند فروشندگان لوازم خانگی، محصولات خود را نمی‌فروشند، مدیر اتاق اصناف اعتقاد است که احتکار نمی‌تواند درست باشد ولی اخ

علت نفروختن کالا از زبان مدیر اتاق اصناف

علت نفروختن کالا از زبان مدیر اتاق اصناف

عبارات مهم : ایران

در شرایطی که بسیاری از عرضه کنندگان کالا مانند فروشندگان لوازم خانگی، محصولات خود را نمی فروشند، مدیر اتاق اصناف اعتقاد است که احتکار نمی تواند درست باشد ولی اختفا و نفروختن دلایل مختلفی دارد که باید بررسی شود.

به گزارش ایسنا، در شرایط امروز مردم به عنوان مشتریان بازار با چالش های مختلفی مواجه هستند که یکی از آنها بعد از گرانفروشی و نوسانات قیمت ها عرضه نکردن و نفروختن کالاها از سوی فروشندگان به واحدهای صنفی بود؛ آیا که به عنوان مثال نه تنها زیاد کردن قیمت غیرقانونی در لوازم خانگی خارجی همچنان پابرجاست و ادامه دارد بلکه عده زیادی از مغازه داران کالا نمی فروشند و بعضا از عرضه آن امتناع می کنند.

علت نفروختن کالا از زبان مدیر اتاق اصناف

علی فاضلی – مدیر اتاق اصناف ایران- در پاسخ به اینکه آیا بعضی از واحدهای صنفی کالاهای خود را عرضه نمی کنند و آیا در این زمینه مسئله ای به نام احتکار یا تخلفات صنفی مانند آن وجود دارد؟ به ایسنا توضیح داد: نمی توان به صورت کامل عرضه نکردن کالا از سوی بعضی از واحدهای صنفی و توزیع کنندگان را رد کرد ولی کمبود کالا یا نبود آن در بازار چندان مورد تایید نیست؛ آیا که در میان سه میلیون بنگاه و واحد صنفی قطعا امکان تخلف به صورت آشکار یا پنهان وجود دارد.

وی با بیان اینکه عرضه نکردن کالا یک تخلف محسوب می شود، افزود: مسئله احتکار چندان نمی تواند درست باشد ولی این عنوان با اختفا تفاوت دارد. در جاهایی که اختفا صورت می گیرد، بنگاه ها مطمئن به تامین کالای خود جهت جایگزینی آن به جای چیزی که فروخته اند، نیستند؛ بنابراین باید چنین پرسشها و دغدغه هایی را رصد کنیم. مسلما ارزیابی و پایش درست و دقیقی از بازار، انبارها و حتی آنهایی که کالایشان را عرضه نمی کنند، داشته ایم که در این زمینه اتحادیه های صنفی پیشگام بوده و هستند.

در شرایطی که بسیاری از عرضه کنندگان کالا مانند فروشندگان لوازم خانگی، محصولات خود را نمی‌فروشند، مدیر اتاق اصناف اعتقاد است که احتکار نمی‌تواند درست باشد ولی اخ

رئیس اتاق اصناف کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه نباید کسی از چنین خلل هایی در بازار آسیب ببیند، گفت: باید علت بروز چنین اتفاقاتی را ارزیابی و آسیب شناسی کرد و مسلما با نظارت زیاد و بهتر می توان جلوی چنین تخلفاتی در بازار را گرفت. البته در این زمینه ساختار نظارتی در اتاق اصناف کشور عزیزمان ایران چندان نیرومند نیست و از تعداد کافی نیرو و امکانات در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری برخوردار نیستیم که امیدواریم بتوانیم آن را با توجه زیاد مسئولان تقویت کنیم.

به گزارش ایسنا، در چنین شرایطی باید دید که دستگاه های نظارتی که متولیان بررسی، رصد و پیگیری تخلفاتی از این دست در بازار هستند، چه می کنند و نحوه برخوردشان با متخلفان چگونه خواهد بود؛ آیا که اگر نظارت کافی در بازار وجود نداشته باشد، همچنان این چالش ها و تخلفات در بازار محصولات متفاوت به وجود خواهد آمد و مردم را بیش از پیش سرگردان و دلواپس می کنند.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs